2.Kapitola 1.Část

21. srpna 2007 v 20:44 | Serenty |  Harry Potter a Schopnosti vlkodlaka
Změna
Harry se probudil chvilku ležel dokavad si nevzpomněl co se stalo.Podíval se kolem sebe a spatřil bezedný vak.To mu potvrdilo co se stalo.Podíval se na hodiny a zjistil, že je sedm hodin.Převlékl se a šel si zaběhat.Sotva doběhl na dětské hřiště a už nemohl rozhodl se, že si odpočine a zaběhne zpět.
Když doběhl zpět a dal si sprchu, tak si udělal snídani.S Dasleovýma měl nepsanou dohodu, že oni ho nechají na pokoji a on na ně nepoštve ,,ty lidi z nádraží" tak jim říkali.Hned co se nasnídal šel do svého pokoje a začal cvičit kouzla podle knihy.
Nemohl kouzlit do sedmnácti a to mu ještě nebylo, ale tu malou hůlku co si koupil nebyla registrovaná, takže mohl zkoušet kouzla s ní a potom až bude plnoletý si je jenom zopakovat.
Začal tedy s přeměňováním a to vyššího kalibru, než se doposud učili zkoušel si změnit vzhled a přeměňovat malé věci v věci velké, ale složitější.Do oběda zkoušel změnit si vzhled po hodině přišel jak na to.Změnil si vlasy na hnědé, oči na černé, svůj nos trošku protáhl a rty rozšířil.
Po hodině zkoušení se konečně podíval do zrcadla a viděl v něm úplně někoho jiného a tak se nad tím jenom posmál.Vrátil si vlastní podobu a sešel na oběd.Po něm si zkoušel udělat ze stolu umělého panáka po dvou hodinách se mu to povedlo.Zkoušel se naučit ještě něco jiného, ale už mu to nešlo.Rozhodl se že si půjde zaběhat.Vzal si svou novou hůlku a tu rezervní a vyšel do západu slunce.Běžel opět k dětskému hřišti, tam si odpočinul a běžel zpět.Po celou cestu měl dojem, že ho někdo sleduje, ale když se otočil nic neviděl.
Zrychlil a když zaběhl do další uličky skoval se do křoví.Díval se na cestu tam kde by měli být nohy a pozorně poslouchal.Po chvíli uslyšel spěšné kroky a n zemi se pohnul kámen.
To bylo pro Harryho znamení vytáhl hůlku a vyšel osobě zezadu vstříc, když k ní došel dotkl se jí špičkou hůlky.Ta osoba sebou cukla.
,,Sundej ten plášť a odlož obě hůlky a mám namysli i tu rezervní"Řekl Harry výhružným hlasem.
Když si ten člověk sundal plášť, tak Harry zjistil koho nachytal.Byl to jeho zákonný zástupce a bývalí profesor Remus Lupin.Harry se jenom usmál a řekl si, že si ještě chvilku s Lupinem pohraje.
,,Ted ty hůlky!"Přikázal mnohem ostřeji Harry a bodl Lupina hůlkou do zad.
Lupin udělal to co mu řekl a odložil obě hůlky na zem.
,,Pomalu se otoč"
Hned jak to Lupin udělal a spatřil Harryho, tak se jenom usmál.
,,Harry jsem tak rád, že jsi v pořádku."Řekl Lupin.
,,To já taky"A zazubil se na Lupina.
,,Harry jak si věděl o té rezervní hůlce?"Zeptal se Lupin.
,,No když to mají bystrozorové, tak jsem si domyslel, že to můžeš mít i ty."Odpověděl Harry.
,,Měl bys už jít za chvíli bude tma."Řekl Lupin.
Harry se s Lupinem rozloučil a odešel do domu svých příbuzných.Ve svém pokoji si vzal knihu Zvláštnosti kouzelnického světa.Začetl se zjistil mnoho zajímavých věcí.Třeba že mocní kouzelníci, kteří byli pokousáni vlkodlakem nebo upírem mají zvláštní schopnosti.
Harry si četl dvě hodiny a zjistil hodně nových věci.Odbila jedenáctá hodina, tak už šel radši spát, aby ráno vztanul.
Ráno se vzbudil, jako každý den v sedm hodin.Převlékl se a šel si zaběhat.Když byl zpět, tak si udělal snídani.Dasleovy snídali potichu.Harryho strýc Vernon si četl noviny, jeho teta utírala pořád dokola kuchynskou linku a jejich syn Dadly se pokoušel o nový rekord v pojídání koblih.
Harry ve svém pokoji si zopakoval to co se včera naučil a pak si vytvořil panáka s hlavou Belatrix Lastergové a začal cvičit, ikdyž nerad pokoušel se naučit nová kouzla z černé magie.
Nevěděl proč, ale na toho panáka se mu dařila skoro všechna.
Po obědě se pustil do Bílé magie, ta mu dělala problém v tom, že byla neuvěřitelně náročná na fyzičku.Do večera byl celí strhaný, ale přinutil se ještě si zaběhat.Po tom běhu si dal sprchu a pak si vzal knihu o Zvěromagii a začetl se do teorie.Četl už hodinu oči se mu už klížili a přemohl ho očekávaný spánek.
Ráno se vzbudil překvapivě v sedm hodin.Šel si zaběhat a potom nasnídat ve svém pokoji si zopakoval všechno co dělal včera a ještě přeměnování.To mu zabralo asi tři hodiny, takže se rozhodl si pořádně prostudovat teorii o Zvěromagii.Za dvě hodiny věděl dobrý postup a mohl jít zkoušet, ale jeho teta ho zavolala na oběd.
Po něm si konečně mohl vyzkoušet.Pročistil si mysl a pustil se do toho.V duchu si řekl formuli Mineri.Najednou cítil, jako by jeho tělo žhnulo ohněm a ten ohen mu spaloval kůži.
Když se celý přeměnil stál před zrcadlem metrový Bazilišek.Zničeho nic, jako by ho někdo polil vodou a před zrcadlem stál zase Harry.
Byl strašně vyčerpný.S obtížemi se dobelhal k posteli a vzal si knihu, aby zjistil jestli má taky kouzelné schopnosti zvířete.Chvíli četl a zjistil, že takové schopnosti, jako zabíjet pohledem nemá.Byl rád že tu schopnost nemá, ale věděl, že by se mu hodila.Ještě chvíli odpočíval a pak se rozhodl si pročíst kouzlení bez hůlky a neverbální kouzlení.
Hodinku si četl a pak se odvážil to zkusit, ale kouzlení bez hůlky si nechal na zítra, protože to je prý dvakrát namáhavější, než normálně.Zkusil tedy neverbální kouzlení.Vzal si svoji rezervní hůlku a namířil na knihu o Zvěromagii.V duchu si řekl Acio kniha a ta mu doletěl do ruky.Zkoušel si to na jiných zaklínadlech.Nakonec si vyčaroval panáka (se slovy) a zkoušel neverbální kouzlení s černou magii.Věčinou se mu to povedlo na po četrvrté.Začínal si věřit a chtěl si zkusit bílou magii.Začal nějakým středně těžkým štítem, jaké bylo překvapení, že se mu to, ani na desátý pokus nepovedlo.Podíval se tedy do knihy a tam se dočetl, že taková kouzla jsou hodně nestabilní a proto velmi těžká na vyvolání štítu se věčinou nepoužívají.
Harry to ještě chvíli zkoušel nakonec se mu povedl štít Protego, ale jenom na chvíli a vypadal velmi slabě.Harry si šel ještě na večer zaběhat a pak osprchovat.Večer si četl knihu o kuzlení bez hůlky a pak runová kouzla.Usnul zase u knihy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikněte, že jste tady byli

Tady 100% (702)

Komentáře

1 anonim anonim | 27. prosince 2007 v 15:57 | Reagovat

ke je zacatek??

2 Beltrix Beltrix | Web | 22. července 2009 v 20:55 | Reagovat

No to jsem se taky divila. Bylo by lepší to srovnat podle čísel kapitol, ale je to tvoje věc.
Jediné co ti tady můžu vytknout jsou dost nespisovná slova, která by při popisu vypravěče opravdu být neměla.
Určitě piš dál.

3 Likvidator Likvidator | 27. října 2010 v 23:44 | Reagovat

Trochu si rejpnu, ale od kdy může před zrcadlem STÁT bazilišek?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama